Кіста є патологічною утворення, що виникає у вигляді захисної реакції на інфекцію, запалення, пошкодження ясна. Усередині утворення міститься ексудат, у якому містяться патогенні бактерії. Новоутворення на першій стадії невеликі – до 6 мм. У стоматології їх називають гранульомами. За відсутності терапії вони переходять у кістогранульому та кісту.

На першій стадії захворювання протікає безсимптомно, людина не підозрює про його наявність. Неприємну новину часто доводиться дізнаватися від стоматолога, який під час огляду виявляє кісту. У разі негайно проводиться операція з видалення кісти .

Поява кісти є захисною реакцією організму. Симптоми захворювання можуть загострюватися при зниженні імунітету, переохолодженні, нервовому напруженні та стресі. За відсутності терапії відбувається руйнування щелепних кісток. Згодом людина може втратити зуб. Протезування буде складним, оскільки імплант у разі поставити неможливо.

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ

Лікування починається з діагностики. Обов’язково знадобиться рентген, щоб унеможливити або підтвердити наявність новоутворення. Після цього лікар визначає, яке видалення кісти на зубі можна застосувати. На це впливає стадія хвороби. Якщо не проходити профілактичний огляд у стоматолога раз на 6-12 місяців, то швидше за все захворювання буде у тяжкій стадії.

У лікування кісти зараз використовують сучасні методи, які передбачають терапію без ушкодження цілісності зубного ряду. Основні методи лікування:

  • Терапевтичний. В цьому випадку кіста на зубі видаляється без хірургічного втручання. При цьому вона повинна мати невеликий розмір, що знаходиться в різних каналах. Лікування складається з розсвердлювання та очищення кореня. У цьому процесі капсула буде пошкоджена і вміст вийде назовні. Лікар проводить дезінфекцію каналу та порожнини рота. Після видалення кісти кореня зуба у порожнину вводиться антибіотик. Після цього її заповнюють спеціальною пастою для швидкого відновлення кісткових тканин.
  • Хірургічний. Видалення кісти зуба хірургічним шляхом застосовується, коли терапевтичне лікування неможливе. У цьому способі відбувається повне видалення кісти та ураженого кореня. Новоутворення повинно мати діаметр понад 9 мм. Хірургічний спосіб показаний за наявності капсули, яка виникла навколо зуба з численним корінням або знаходиться у важкодоступному місці. Таке усунення кісти в зубі застосовують за наявності тріщин або травм зуба.
  • Цистектомія. Видалення зубної кісти в такий спосіб дуже часто використовують у хірургії. На ясна роблять надріз і через нього дістають капсулу. Таке лікування роблять із використанням місцевої анестезії. У період відновлення пацієнт має приймати антибіотики.
  • Гемісекція. Таке видалення кісти зуба верхньої щелепи або нижньої складне. Лікар видаляє капсулу, корінь, верхню частину зуба. Після цього пацієнту необхідно встановити протезування.
  • Цистотомія. У цьому варіанті видаляють передню стінку новоутворення. Проводити таке лікування може лише досвідчений хірург, оскільки воно є досить складним. Перевагою є те, що тіло зуба можна зберегти без змін.

Якщо видалили кісту зуба, пацієнт повинен дотримуватись рекомендацій лікаря. В основному потрібно приймати антибіотики, виключити споживання холодної та гарячої їжі, напоїв, ретельно стежити за гігієною ротової порожнини.

ПЕРЕВАГИ DR.KOZAK DENTAL CLINIC

Пацієнти часто цікавляться, скільки варто видалити кісту зуба. Сказати точну вартість може хірург після повноцінної діагностики. Якщо діагностовано кісту нижньої щелепи операцію визначають безпечним методом. Досвідчені хірурги застосовують індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

Кіста нижньої щелепи чи верхньої частини викликає характерні симптоми. У Dr.Kozak Dental clinic можна вибрати стоматолога, якого не страшно ходити на профілактичні огляди.