Виривання молочного зуба у стоматології називають екстракцією. Зазвичай це проводять кілька років до появи постійного зуба. Наприклад, видалення зуба відбувається у 5 років, а новий з’являється у 8. Головна причина екстракції – виражене руйнування зуба, тріщина внаслідок травми, запалення поширюється на навколишні тканини.

У разі неможливості провести повноцінне лікування виникає небезпека зараження зачатка постійного зуба. Тоді стоматологи радять видалити молочний зуб. Зазвичай такі зуби є максимум 14 років з моменту прорізування. Вони не лише виконують жувальні функції, а й зберігають місце для постійних.

Видалення молочних зубів дітям може мати серйозні наслідки. Сусідні зуби можуть зміщуватися та займати простір, який має бути для постійного зуба. Надалі це може призвести до тяжких патологій. Основні ускладнення видалення зуба у дітей:

  • відсутність жувальних зубів погіршує можливість пережовувати їжу та негативно впливає на травлення;
  • екстракція різців може стати причиною порушення дикції у дитини, відсутність передніх зубів завжди викликає глузування серед однолітків;
  • сусідні зуби зміщуються і з цього зменшується простір для здорового прорізування постійного зуба.

Зважаючи на можливі ризики, раннє видалення молочних зубів у дітей має відбуватися за рекомендацією лікаря.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПІСЛЯ ВИДАЛЕННЯ МОЛОЧНОГО ЗУБА

Дитина має періодично проходити огляд у лікаря. Якщо видалено один зуб, то період відновлення не довгостроковий. При видаленні кількох зубів існує ризик появи різних деформацій. З метою профілактики ускладнень лікар може порадити протезування.

Для дітей є спеціальні знімні пластини зі штучними зубами. Такі платівки запобігають зміщенню сусідніх зубів. Пристосування виготовляють індивідуально кожного пацієнта. Перш ніж проріжуться постійні зуби, може виникнути потреба заміни пластини.

Якщо видалення дитячих зубів відбулося задовго до прорізування постійних, можуть бути небезпечні наслідки. Цього здебільшого і бояться батьки. У сучасній стоматології всі сили та методики спрямовані на збереження тимчасових зубів. Якщо зберегти зуб неможливо, видалення не уникнути. Видалення тимчасових зубів має такі показання:

  • травма, перелом зуба;
  • діагностика нориці;
  • виявлення аномального коріння зуба на рентгенівському знімку;
  • складності прорізування постійного зуба

Видалення кореня молочного зуба відбувається з таких причин. Після візуального огляду та ретельної діагностики лікар робить вибір про можливість лікування чи видалення зуба. Якщо лікування є неефективним, є ризик приєднання інфекції, то єдиним рішенням буде видалення. Скільки коштує вирвати молочний зуб, можна дізнатись на прийомі у лікаря.

ПЕРЕВАГИ DR.KOZAK DENTAL CLINIC

У клініці Dr.Kozak Dental clinic можна дізнатися, скільки коштуватиме вирвати зуб дитині. Часто батьки вважають за краще вирішити проблему самостійно і не звертаються до фахівця. Досвідчені стоматологи настійно не рекомендують цього робити (може призвести до пошкодження ясна, нерва, травмування сусідніх зубів).

Видалення молочних зубів можливе у клініці Києва. Привітний колектив завжди знайде підхід до маленьких клієнтів, а лікування буде якісним та безпечним. Ціна видалення молочного зуба визначається індивідуально прийому в лікаря.