Знімні зубні протези – стоматологічні конструкції, що допомагають тимчасово відновити один або кілька зубів. Якщо людина зіткнулася з втратою зуба, протезування може стати єдиним рішенням проблеми. Порушення цілісності зубного ряду негативно впливає якість життя людини. Це пов’язано не лише з естетикою, а й зі здоров’ям.

Знімний протез необхідний відновлення жувальних функцій, від цього залежить робота шлунково-кишкового тракту. У людей зі стоматологічними дефектами може порушуватися вимова мови, людина може картувати або шепеляти. Знімне протезування, повне або часткове, дозволяє позбавитися від дефектів, також запобігає захворюванню ясен.

ПОКАЗАННЯ ДО ВСТАНОВЛЕННЯ

Протезування знімними протезами складається із використання силіконових, нейлонових, пластикових, керамічних виробів. Матеріали виглядають натурально та є комфортними в експлуатації. Встановлювати можна на верхню чи нижню щелепу. За рахунок таких конструкцій людина може приймати їжу та почуватися впевнено, без психоемоційного дискомфорту.

Оцінити можливість поставити знімні протези на зуби повинен лікар після огляду пацієнта. Стоматолог оцінює стан зубощелепного апарату та визначає можливість повного або часткового протезування. Основні показання, щоб встановити знімні коронки на зуби:

  • втрата зубів;
  • часткова або повна втрата зуба у зв’язку із травмою або ударом;
  • запущена стадія періодонтиту.

Ціна знімних зубних протезів залежить від використовуваних матеріалів та кількості втрачених зубів.

ВИДИ ЗНІМНОГО ПРОТЕЗУВАННЯ

У стоматології розрізняють такі знімні протези на зуби :

  • Повні знімні протези. Встановлюють пацієнтам, у яких відсутній зубний ряд. Нагадують штучну щелепу, яку фіксують на ясна спеціальним клеєм. Легко користуватися в домашніх умовах, можна знімати на ніч або для проведення гігієнічних процедур.
  • Частково знімні протези. Такі конструкції підходять пацієнтам, у яких збережено кілька зубів у хорошому стані. До них кріпляться протези за допомогою спеціальних гачків.
  • Умовно-знімне протезування. Вартість знімних зубних протезів трохи вища, ніж у попередніх варіантах. Встановлюють їх у разі втрати одного або двох зубів. Такий вид протеза є коронкою, яку кріплять шрифтом на імпланті. Знімати його щодня не потрібно.

Ціни на знімні зубні протези залежать від матеріалів, що використовуються. Зараз популярними є м’які протези із силіконовою прокладкою. Здебільшого їх використовують за відсутності кількох зубів. У конструкціях такого плану відсутні металеві деталі, тому є гіпоалергенними.

Пластмасова модель із силіконовою прокладкою щільно прилягає. Серед недоліків можна виділити швидке зношування та необхідність часто змінювати виріб. Такий знімний протез має доступну ціну .

ПЕРЕВАГИ DR.KOZAK DENTAL CLINIC

Знімні зубні протези можна встановити в даній клініці. Для виготовлення знімних протезів використовують такі матеріали: акрил, нейлон, інноваційні композити. Попит також мають бюгельні протези. У клініці лікар допоможе підібрати потрібні знімні протези, ціни яких будуть доступними. Лікування проводиться сучасним обладнанням у комфортній обстановці. Немає сенсу відкладати візит до лікаря та постійно відчувати дискомфорт. Знімні протези зубів можуть мати різну ціну , враховуючи використовувані матеріали та вид конструкції.