За допомогою посмішки можна розташувати до себе співрозмовника або відчути впевненість в собі. Приваблива усмішка допомагає впоратися з різними труднощами, але не секрет, головні помічники в цьому – рівні зуби. Щоб виправити прикус і домогтися гарної посмішки, необхідно звернутися до фахівця – ортодонта.
Ортодонтія займається вирівнюванням зубів і виправлення прикусу. Для цього використовується безліч різних методик: брекети, лінгвальні системи, знімні апарати – капи, трейнери, пластинки.
Для постановки ортодонтического діагнозу і складання плану лікування необхідно провести діагностику, яка включає в себе:
- клінічний огляд;
- оцінку стану м’язів і суглобів;
- зняття відбитків і виготовлення гіпсових діагностичних моделей;
- фото статичний аналіз особи і зубних рядів;
- ортопантомогррамма-рентгенівський знімок всіх зубів;
- телерентгенографія-рентгенівський знімок бічній проекції голови.
За результатами діагностики доктор разом з вами подбірет індивідуальну ортодонтичну систему, яка буде найбільш ефективною в вашому випадку:
1. Знімні сиситеми:
- Зубні трейнери – принципово новий ефективний метод в ортодонтії для виправлення аномального прикусу;
- Капи – термопластична каппа (знімна прозора каппа) використовуються для переміщення зубів, вирівнювання зубного ряду;
- Пластинки – для непостійного носіння, рекомендовано використовувати тільки дітям, до закінченого формування щелеп;
- Еластопозіціонери – активні лікувальні апарати для застосування в будь-якому віці, починаючи з молочного прикусу.
2. Незнімні системи:
- Брекети – спеціальна система для вирівнювання зубної дуги і виправлення прикусу в будь-якому віці;
- Лінгвальниє системи – використовуються для виправлення складних порушень прикусу.
Найбільш популярними є брекети. Вони являють собою незнімну конструкцію, яка фіксується на зубах, причому до кожного зуба брекет вибирається індивідуально, щоб забезпечити точну передачу ортодонтической дуги. Коригування прикусу не несе в собі заподіяння хворобливих відчуттів і не впливає на емаль зуба. Однак носіння брекетів може зайняти тривалий час і терпіння, що обов’язково окупиться прекрасним результатом, а саме – гарною посмішкою.
Лінгвальні системи відрізняються від брекетів тим, що їх не видно оточуючим. Такі конструкції використовуються для виправлення складних порушень прикусу, коли іншими методи використовувати неможливо. Досить популярні сапфірові брекети. Така система розробляється на основі чистих сапфірів і не помітна на зубах. Безумовно, такі брекети естетичні, непомітні, що відрізняє їх на тлі дугіх систем.
Згідно зі статистичними даними близько 70% дорослих і дітей проходили лікування у ортодонта. Для знаменитостей особливо важливо виглядати привабливо, тому рівні білі зуби є запорукою успіху і краси. Для провідних телевізійних програм і шоу призначені керамічні брекети, яких практично непомітно і не гнобити людину. Це говорить про те, що виправлення прикусу можливо не тільки у дітей, але і дорослих.
Для тих, хто не хоче показувати всім, що носить брекети, розроблені прозорі капи, які створені за новими технологіями. Капи виконані з ковпачків, щільно прилягають одна до одної, які дозволяють виконувати вирівнювання зубів без використання брекетів. У кожному ковпачку закладено за допомогою комп’ютерних технологій рух, що приводить до зміни зубного ряду.
Капи володіють незаперечними перевагами, серед яких:
- зручне носіння;
- непомітність для оточуючих;
- відсутність проблем з гігієнічними процедурами порожнини рота.
Так само для непостійного носіння призначені ортодонтические пластинки. Це пристрій відрізняється тим, що пластинки, можливо, знімати або носити тільки в певний час.
Пластинки здатні реалізувати наступні функції:
- перешкода зміщення зубів;
- коригування ширини неба;
- зміна форми щелепних кісток.
Проте, функціональні можливості пластинок дещо обмежені. Вони дозволяють утримувати зуби в потрібному положенні і не пересуваються як брекети. У зв’язку з цим, таку систему можна використовувати тільки дітям, поки не закінчено формування щелеп.
Періодичність відвідування доктора для активації апаратури 1-2 рази на місяць. Обов’язковою по закінченню активного лікування є ретенційний період для закріплення й утримання отриманого результату. На термін лікування впливає складність ортодонтической аномалії, конструкція обраної апаратури і в більшості випадків, взаємодія з боку пацієнтів.