Першим кроком до успішного налагодження контакту з людиною, є посмішка і якщо через поганий стан зубів вона у вас негарна, то може перетворитися з запоруки успіху в причину провалу ваших планів. Карієс, відколи й інші дефекти зубів в «зоні посмішки» – все це допоможуть виправити вініри.
Зубні вініри – це тонкі (0,3-0,5 мм) композитні або порцелянові пластинки (один з видів мікропротезів), за допомогою яких відновлюється анатомічна форма та привабливий вигляд зубів. Вініри коректують дефекти форми, положення і кольору зубів, запобігають їх руйнування при максимально щадному втручанні і кріпляться тільки на зовнішню, видиму сторону уражених дефектами зубів (на відміну від керамічних коронок, що покривають весь зуб разом зі здоровими його ділянками). Найчастіше вініри використовую при протезуванні зубів.
Вініри фактично є єдиним прийнятним рішенням проблеми карієсу і відколів зовнішньої сторони передніх зубів. У порівнянні з пломбою, вініри в даному випадку мають незаперечні переваги. Пломба, особливо неякісна, в «зоні посмішки» може виглядати не дуже естетично, а її потемніння згодом тільки посилить це. Вініри же в свою чергу не тьмяніють, що не стираються, не змінюють колір і їх практично неможливо відрізнити від справжніх зубів. До того ж, зубні вкладки (як ще називають вініри) повністю відновлюють міцність зубів.
Залежно від способу виготовлення і матеріалу стоматологічних виниров вони діляться на два різновиди: терапевтичні з композиту і ортопедичні з кераміки:
Терапевтичні вініри виготовляються буквально на зубах пацієнта. При цьому використовуються композитні матеріали, аналогічні тим, з яких роблять пломби. Технологія установки така: зуб обточується на потрібну товщину приблизно від 0,3 до 0,7 мм, а потім на його поверхні пошарово формується винир, завершує процедуру шліфування та полірування. Інакше цю методику називають реставрацією зубів.
Для того щоб поставити на зуби ортопедичні вініри, потрібно більш складна процедура установки, іноді для цього може знадобитися кілька відвідувань стоматолога-ортопеда. Спочатку проводиться препарування зубів під вініри, потім з них знімається зліпок, по якому в зуботехнічній лабораторії або в клініці за допомогою спеціального обладнання вініри виготовляють з кераміки і полірують. Потім готові конструкції фіксують на зубах. Якщо виготовлення конструкції вимагає якогось часу, то на цей період на оброблені зуби встановлюються тимчасові накладки.
Доглядати за винирами досить просто. Необхідно регулярно чистити їх зубною щіткою і флоссами, так само як і всі інші зуби. Це дозволить зберегти блискучий вигляд виниров на довгі роки.