КЮРЕТАЖ - ЛІКУВАННЯ ЯСЕН

Захворювання ясен є однією з найбільш зустрічаються проблем в стоматології. Кюретаж пародонтальних кишень – процедура, яка проводиться при лікуванні ясен.
Лікування захворювань пародонту – це цілий комплекс процедур, спрямованих на усунення причин захворювання та рецидивів захворювання в майбутньому, і однією з обов’язкових і ефективних процедур при лікуванні захворювань ясен є – кюретаж пародонтальних кишень.

Пародонтальні кишені – це поглиблення у вигляді щілини, яке знаходиться між яснами і зубом. У пародонтальному кишені поступово накопичуються залишки їжі, наліт, який містить патогенні мікроорганізми.

Кюретаж – очищення вмісту пародонтальних кишень з метою ліквідації вогнища запалення ясен і основним показанням для провіденіея кюретажа є пародонтит середнього ступеня (наявність пародонтальних кишень глибиною 4-5 мм). На відміну від професійного чищення зубів при проведенні процедури кюретажа видаляються не тільки зубні відкладення, але і патологічно змінені тканини пародонтального кишені, мікроорганізми і продукти їх життєдіяльності. Також, проведення кюретажу необхідно перед хірургічним втручанням, оскільки інфекція в ясенних кишенях під час операції може продовжити загоєння або навіть призвести до невдалого результату.

У нормальному стані глибина пародонтальної кишені не перевищує 3 мм, що без проблем дозволяє очистити його в процесі щоденної гігієни порожнини рота. Якщо глибина кишені перевищує 3 мм – це вже є симптомом захворювання. Така глибина кишені веде до накопичення в ньому зубного каменю, який вже неможливо вичистити самостійно і в такому випадку потрібно обов’язковий кюретаж пародонтальних кишень

Показання до кюретажу пародонтальних кишень:

 • Патологічна глибина пародонтальної кишені (більше 3 мм);
 • Рясні відкладення зубного нальоту і зубного каменю;
 • Запалення і кровоточивість ясен;
 • Виділення гною з пародонтальних кишень;

Кюретаж пародонтальних кишень позбавляє зуби від відкладень, видаляє патологічні тканини пародонтального кишені (грануляційної тканини, частинки розм’якшеного цементу і т.д.) і продукти їх розпаду.
В залежності від глибини патологічних пародонтальних кишень і характеру втручання лікаря-стоматолога виділяють 2 виду процедури.

Закритий кюретаж пародонтальних кишень

Закритий кюретаж пародонтальних кишень – проводиться, якщо глибина кишень не більш як 5 мм. Процедура проводиться без хірургічного розтину ясна і включає в себе наступні етапи:

 1. Діагностику стану ясен, заповнення пародонтальной карти пацієнта;
 2. Професійна гігієна порожнини рота;
 3. Проведення місцевої анестезії. Найчастіше процедура наскільки безболісна, що анестезія не потрібна;
 4. Очищення патологічних пародонтальних кишень за допомогою спеціальних кюрет Грейсі без порушення цілісності ясенний тканини;
 5. Полірування коренів зубів.

Як правило, після першого кюретажа пародонтальних кишень йде запалення і кровоточивість ясен, зменшується глибина кишень. Таку процедуру слід проводити 1 раз на пів року.

Відкритий кюретаж пародонтальних кишень

Відкритий кюретаж пародонтальних кишень проводиться досвідченим лікарем-хірургом тоді, коли глибина пародонтальних кишень перевищує 5 мм. Обов’язково має на увазі хірургічне розсічення ясна і включає в себе наступні етапи:

 1. Діагностика стану ясен, заповнення пародонтальной карти;
 2. Попередня професійна гігієна порожнини рота;
 3. Проведення місцевої анестезії;
 4. Розсічення ясна для гарної візуалізації і для полегшення доступу до пародонтальних кишень;
 5. Очищення патологічних кишень за допомогою особливих інструментів;
 6. Внесення в вичищений від грануляцій та каменю дефект остеопластіческого матеріалу для стимуляції росту кісткової тканини в кістковому дефекті, який утворився в результаті захворювання;
 7. Ушивання ясна.

За допомогою таких процедур, як закритий і відкритий кюретаж патологічних пародонтальних кишень можливо досягти повної ремісії. Якщо пацієнт дотримується всіх призначення і рекомендації лікаря.

КЮРЕТАЖ - ЛІКУВАННЯ ЯСЕН — ЦІНИ

Закритий кюретаж (один зуб)

500 грн

Закритий кюретаж (одна щелепа)

8000 грн

Відкритий кюретаж

1000 грн