Профілактика карієсу в домашніх умовах полягає у дотриманні гігієни ротової порожнини. Її недотримання є головною причиною розвитку карієсу. Для профілактики необхідно регулярно видаляти наліт на зубах, який є поживним для патогенних мікроорганізмів. Корисні рекомендації:

  • Правильне чищення зубів двічі на день. Часто люди роблять це зовсім неправильно. Рухи повинні починатися від краю ясен до коронки і тривати мінімум 3 хвилини.
  • Чистити потрібно не лише зуби, язик, поверхні щік.
  • Правильно підібрати зубну щітку. За наявності запалення ясен, пародонтозі необхідно вибирати м’які щітки. Середній твердості підійдуть більшості людей. Жорсткі допоможуть при надмірному утворенні нальоту.
  • Регулярно використовувати флос.
  • Вибір відповідної, якісної зубної пасти та ополіскувачів.

Серед засобів, які використовують для профілактики карієсу у дітей та дорослих, слід звернути увагу на зубні пасти із вмістом фтору та кальцію. Дітям пасти з високим вмістом фтору не підходять. За наявності супутніх захворювань ротової порожнини, лікар може призначити додаткові профілактичні заходи. В основному це професійні антибактеріальні ополіскувачі, які необхідно використовувати при хронічних запаленнях слизових оболонок.

ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ У СТОМАТОЛОГІЇ

Профілактика карієсу зубів у дітей у домашніх умовах може бути недостатньою. У стоматології використовують певні процедури, що допоможуть усунути зубні відкладення. У такий спосіб можна відновити емаль. Проходити професійне чищення зубів періодично має кожна людина. Стоматологи рекомендують робити її двічі на рік.

За наявності ортодонтичних конструкцій професійне чищення рекомендують робити частіше. Якщо дотримуватися корисних рекомендацій, то цілком можливо не допустити розвитку карієсу.

У стоматології профілактику зубів в дітей віком визначають індивідуально. Лікар враховує стан зубів та особливості. Популярним є чищення Air Flow. Ця методика дозволяє очистити поверхню емалі від нальоту за допомогою струминної обробки. Суміш складається з води та абразиву.

Ультразвукове чищення використовують для видалення зубного каміння. Можна застосовувати у лікуванні дітей та дорослих. Завершальним етапом є полірування. Якщо емаль гладка, вона більш стійка до накопичення нальоту і розвитку патогенних мікроорганізмів. Профілактика карієсу має бути комплексною.

У стоматології використовують сучасні профілактичні методи. Вони спрямовані своєчасне відновлення мінерального балансу твердих тканин зубів. З цією метою застосовують ремінералізуючу терапію. Зазвичай вона є останнім етапом гігієни.

Профілактика карієсу у дітей віком до 3 років допоможе виключити ризик розвитку захворювань у дорослому віці. Дуже важливо з раннього віку привчати дітей стежити за гігієною ротової порожнини та зубів.

ПЕРЕВАГИ DR.KOZAK DENTAL CLINIC

У Dr.Kozak Dental clinic дорослі та діти можуть пройти профілактичне чищення зубів. Для цього стоматологи використовують різні методики та засоби, які підбирають індивідуально. Можлива профілактика карієсу фторуванням . Пацієнт може не сумніватися в якості виконаних процедур та матеріалів.

За необхідності стоматолог допоможе визначити профілактику карієсу для дітей . Чистка є безболісною та ефективною. Записатися можна прямо зараз на зручний час.