ПАРОДОНТОЛОГІЯ В КИЄВІ

Пародонтологія займається профілактикою і лікуванням патологій пародонту. До пародонту ставляться органи і тканини, які розміщені навколо зуба – ясна, кісткова тканина, в якій розташований корінь зуба і зв’язковий апарат зуба. Гінгвіт, пародонтит і інші запальні захворювання ясен зазвичай супроводжуються больовими відчуттями, неприємним запахом з рота, розхитування зубів, кровоточивість ясен. На сьогоднішній день захворюваннями пародонту страждає 90% населення, тому лікування захворювань ясен в стоматології приділяється дуже велика увага.

Ознаки захворювань пародонту:

 1. Кровоточивість ясен
 2. Неприємний запах з рота
 3. Набряклість і почервоніння ясен
 4. Рухливість зубів

Причини захворювань пародонту:

 • зубний наліт і зубний камінь, який містить в собі бактерії, які виробляють токсини, спрямовані на руйнування ясна;
 • старі пломби, пломби, які мають нависають краю, відколи й погане крайове прилягання;
 • наявність каріозних порожнин;
 • неправильне харчування;
 • куріння;
 • патологічний прикус;
 • неправильне протезування зубів;
 • захворювання серцево-судинної системи;
 • ендокринні порушення.

Поширені захворювання ясен:

Гінгівіт – початкова стадія запалення ясен, викликане несприятливою дією загальних і місцевих факторів і найчастіше супроводжується кровотечею і почервонінням без порушення цілісності зубодесневого з’єднання.

Стоматологи радять на початковій стадії гінгівіту протягом тижня полоскати рот розчином хлоргексидину, щоб зняти запалення і якщо процес пошириться глибоко, то лікування доведеться здійснювати в кабінеті стоматолога.

Пародонтит – як наслідок несвоєчасного лікування гінгівіту. При пародонтиті йде запальний процес усіх навколишніх тканин зуба, з’являються пародонтальні кишені, а також можливо розхитування і навіть втрата зубів.

По тяжкості перебігу пародонтит поділяють на 3 ступені: легка, середня і важка:

При легкому ступені пародонтиту у пацієнта відзначається неприємний запах з рота, свербіння в яснах і поява пародонтальних кишень.

При середньої тяжкості з’являються сильні болі в уражених зубах і яснах, між зубом і яснами кишені поглиблюються і з’являються вже кісткові кишені.

Насамперед при пародонтиті потрібно обробити пародонтальні кишені, очистивши їх від мертвих тканин і мікробів. Також проводиться видалення зубного каменю і ретельна санація порожнини рота, а після цього призначають полоскання для знезараження порожнини рота і зміцнення ясен.

Апарат “Вектор” – спеціальне ультразвуковий пристрій, яке ефективно прибирає запалення в мало доступних раніше місцях і створює умови для зміцнення зуба в яснах. За допомогою ультразвукових коливань створюється зона, в якій гинуть патогенні бактерії, а найдрібніші частинки очищає порошку полірують поверхню кореня. Кишені інтенсивно промиваються водою, значно скорочується кількість мікроорганізмів в них. Для лікування гінгвіта і пародонту цей апарат є дійсно незамінним.

Пародонтоз – рідкісне системне захворювання пародонту, не пов’язане із запальними процесами. Його часто плутають з пародонтитом, але при пародонтозі відбувається безвоспалітельное руйнування тканин пародонту, яке призводить до втрати зубів. При пародонтозі відбуваються дистрофічні зміни тканин пародонту.

Ознаки пародонтозу: відсутність запалення та кишень; оголення шийок зубів, а потім і коренів зубів; зниження висоти міжзубних перегородок; захворювання серцево-судинної системи, ендокринні, обмінні порушення.

Нажаль ефективних методів лікування пародонтозу поки не існує, зазвичай лікарі намагаються зменшити підвищену чутливість зубів, а також зміцнити зуби за допомогою шинування. На щастя, це захворювання досить рідкісне, і зустрічається лише у 2-3% людей.

Лікування гінгівіту і пародонтиту

Головне в лікуванні гінгівіту і пародонтиту – ретельно стежити за гігієною порожнини рота, а також використовувати зубну нитку і різні ополіскувачі. Без цього заходу будь-яке лікування буде неефективним і не дасть результатів.

При виявленні перших ознак запалення чи кровоточивості ясен можна вжити заходів самостійно, часто ясна кровоточать просто від ослаблення імунітету або будь-яких стресів. У подібному випадку може допомогти використання різних зубних паст і бальзамів-ополіскувачів для зміцнення ясен. Однак стоматологи все одно рекомендують в таких випадках звертатися до фахівців.

Лікування захворювань пародонту в нашій клініці

На сьогоднішній день лікування таких захворювань можливо. В першу чергу важливо прибрати причини захворювання, про які ми писали вище, ліквідувати вогнище інфекції.

Лікар – пародонтолог проводить ретельну діагностику пародонту.
Проводиться професійна гігієна порожнини рота, а також проводиться індивідуальний підбір засобів гігієни.

Далі ми приступаємо до важливих етапів лікування. Залежно від тяжкості захворювання і стану пародонту лікар-пародонтолог визначає метод лікування.

Методи лікування захворювань пародонту в клініці «New Dent»

 1. Зкритий кюретаж
 2. Відкритий кюретаж пародонтальних кишень
 3. Вектор – терапія  (детальніше…)
 4. Супутня медикаментозна терапія, яка полягає в призначенні антибактеріальних препаратів, вітамінів і т.д.

ПАРОДОНТОЛОГІЯ — ЦІНИ

Терапія системою “Vector”

3000 грн

Закритий кюретаж (одна щелепа)

8000 грн

Закритий кюретаж (один зуб)

500 грн

Відкритий кюретаж

1000 грн