ЛІКУВАННЯ КАРІЄСУ

Карієс – є одним з найбільш поширених захворювань зубів. З’являється в результаті втрати мінералів зубної емалі і появи в ній дефектів. Карієс зубів є незворотнім процесом, який викликає демінералізацію твердих тканин зуба (емалі, дентину і цементу) і руйнування органічної речовини зуба.

На ранніх стадіях карієс звернемо, тому своєчасне звернення до лікаря-стоматолога та правильна гігієна ротової порожнини відіграють найважливішу роль в профілактиці карієсу і його успішному лікуванні.

 

Карієс – Стадії розвитку карієсу

Основною характеристикою карієсу, є поступове розм’якшення твердої зубної тканини, починають утворюватися невеликі плями, а в запущеному випадку відбувається формування каріозної порожнини.

З моменту утворення до інтенсивності прогресуючих процесів, карієс має наступні стадії:

  1. Стадія плями – зводиться до утворень меловідних і пігментних плям на зубі, зміни кольору емалі з підвищенням чутливості. Відбувається дімінералізація. Процес протікає болісно, тому хворий ні надає особливого значення появи подібного плямочки. Ця стадія вимагає проведення зубної реминерализации, тобто відновлення щільності зубної емалі;
  2. Поверхнева стадія – порушення зубної емалі, а в зоні плями з’являється конусоподібний дефект, який звернений до дентину. Пошкоджена зубна емаль, стає чутливою до температурних і хімічних впливів, згодом викликає короткочасні больові відчуття. У даній стадії потрібне лікування зуба за рахунок установки пломби;
  3. Карієс середньої стадії – поразка верхнього шару дентину і формування каріозної порожнини. За допомогою зондування проводиться обстеження на предмет чутливості дна порожнини і визначається дефект тканини зуба;
  4. Стадія глибокого карієсу – процес руйнування тканини зуба, ураження глибокого шару дентину, розм’якшеного до пульпи. При потрапляння в каріозну порожнину стороннього тіла або їжі, виникає гострий біль. Лікування проводять із застосуванням фотополімерного матеріалу для пломбування або лікувальних вкладок.

Карієс – Причини карієсу

Головна причина карієсу зубів є втрата мінералів із зубної емалі через дії кислот, вироблених зубним нальотом. У виникненні каріозних процесів беруть участь різні етіологічні фактори, що дозволяє зробити висновок про карієс, як про поліетіологічним захворюванням.

Під основою етіологічних чинників, можна вважати:

  • мікрофлору порожнини рота;
  • якість і кількість слиновиділення;
  • стан організму, в загальному;
  • режим і характер харчування;
  • кількість фтору в питній воді;
  • екстремальний вплив на організм.

Перераховані фактори називають карієсогеннимі і поділяють на місцеві та загальні, в подальшому відіграють визначено важливу і серйозну роль при симптомах виникнення карієсу.

Місцеві фактори:

  • наліт і бляшка на зубах, де достаток мікроорганізмів;
  • порушення властивостей і складу рідини в порожнині рота, які є своєрідним індикатором про внутрішній стан організму;
  • липкі вуглеводні залишки в ротової порожнини;
  • резистентність зубної тканини, яка обумовлюється хімічним складом і повноцінної структурою твердої зубної тканини;
  • стан зубної пульпи;
  • стан у зубощелепної системи в цілому, в період прорізування, розвитку і закладки зубів.

Загальні фактори:

  • питна вода і неповноцінна дієта;
  • соматичні захворювання. Зрушення функціонального стану систем і органів в період дозрівання і формування тканини зуба;
  • вплив на організм в період екстриму;
  • спадковість, яка обумовлюється хімічним складом і повноцінністю структури тканини зуба. Формування несприятливого генетичного коду.

Профілактика і лікування карієсу

При виявленні карієсу бажано якомога швидше звернутися до лікаря-стоматолога, в іншому випадку подальше руйнування зуба призведе до пульпіту, періодонтиту або кісти зуба, і тоді вас вже «змусить» звернутися до стоматолога нестерпний зубний біль. При цьому вартість лікування зубів буде вище, оскільки доведеться обробляти і пломбувати канали. Також неварто забувати, що запущений каріозний процес може стати джерелом безлічі проблем зі здоров’ям.

Лікування карієсу полягає в формуванні порожнини і постановці пломби. Враховую локалізацію, розрізняють карієс гладкою і Фіссурний поверхні.

Фіссурний карієс, є найпоширенішою і частою формою захворювання. Він локалізується досить глибоко в фиссурах, зазвичай вражаючи жувальну поверхню бічного зуба.

Локалізація карієсу гладкій поверхні, розвивається в місці, де важко видаляється зубний наліт. Наприклад, внизу контактного пункту рівень краю ясен і уздовж кореневої поверхні.

Локалізацію поразок поділяють на шість класів, з яких п’ять класів характеризується карієсом гладкій поверхні, а один клас – фіссурним.

Для лікування карієсу пацієнтам пропонуються різні антікаріесние процедури, наприклад місцеве фторування і герметизація фісур, а також регулярний лікарський контроль.

Місцеве фторування – процедура передбачає обробку ураженої зуба фторлаком, до складу якого входить фторид натрію. У деяких випадках потрібно також індивідуальна капа, яку пацієнт одягає перед сном, попередньо наповнивши її фтористим гелем. Курс лікування фтором триває 1-2 тижні. Результат такої терапії – зменшення кількості плям і поліпшення загального стану емалі.

В пост процедурний період рекомендується зменшити вживання різних простих вуглеводів і чистити зуби спеціально призначеної лікарем пастою.

Герметизація фісур передбачає їх заповнення особливим фторгерметіком з попереднім очищенням жувальній поверхні зуба. Герметик виконує дві функції. З одного боку, іони фтору, який міститься в ньому, просочуються в пошкоджену емаль і відновлюють її міцність. З іншого боку, герметик просторово заповнює Фіссурний поглиблення, тим самим запобігаючи потрапляння в них їжі, а отже – і розвиток карієсу.

Регулярний лікарський контроль – це періодичні візити до стоматолога з метою своєчасного виявлення та оперативного лікування зубів і карієсу зокрема. Крім того, лікар може дати вам цінні рекомендації по догляду за зубами і профілактиці карієсу.

ЛІКУВАННЯ КАРІЄСУ — ЦІНИ

Постановка пломби 1-ої категорії (лікування поверхневого карієсу)

700 грн

Постановка пломби 2-ої категорії (лікування середнього карієсу)

800 грн

Постановка пломби 3-ї категорії (лікування глибокого карієсу)

900 грн

Лікування ускладнень карієсу (пульпіт, періодонтит)

Лікування пульпіту

від 1500 грн

Лікування періодонтиту

від 1500 грн

Розпломбування 1-го каналу зуба

300 грн

Медична обробка каналу

100 грн

Пломбування одного каналу зуба

300 грн

Тимчасове пломбування каналів зуба (Calasept, Metapex)

200 грн

Тимчасове пломбування каналів зуба (Абсцес Ремеди)

150 грн