ВИДАЛЕННЯ ЗУБІВ

Видалення зуба є найпоширенішою хірургічною операцією. У деяких випадках вона є єдиним способом позбавлення від зубного болю, а іноді дає серйозні ускладнення. Перед тим, як відправитися до стоматолога, кожен пацієнт повинен знати, що потрібно робити до і після видалення зуба, а що категорично протипоказано.

Видалення зубів має ряд протипоказань. Так, не можна проводити операцію:

  • При наявності інфекційного захворювання (ГРЗ, ангіна, грип);
  • При підвищеному артеріальному тиску;
  • У перші три місяці після перенесеного інфаркту міокарда;
  • У перші і останні два місяці вагітності.

За кілька годин до передбачуваного видалення зуба бажано бути ситим, оскільки відразу після проведення операції рекомендується досить довго не приймати їжу. Якщо має бути велике хірургічне втручання, наприклад, видалення зуба мудрості, за кілька годин до нього рекомендується прийняти протизапальний і знеболюючий засіб. Справитися з хвилюванням допоможе прийняття будь-якого заспокійливого препарату. Видалення зуба рекомендується проводити вранці, оскільки в ранкові години організм ще не втомився, а тому легше перенесе такий стрес, як операція, нехай і нескладна.

Після видалення зуба категорично заборонено чіпати ранку, що утворилася мовою або пальцем. Це може призвести до потрапляння в неї інфекції. Приймати їжу можна тільки через 4-5 годин після проведення операції. Пережовувати її потрібно дуже обережно, на протилежній від рани стороні. В день видалення зуба слід відмовитися від прийому дуже гарячою або дуже холодної їжі.

Поява болю на місці видалення зуба може свідчити про наявність інфекції і розвитку запального процесу. Позбутися від неприємних відчуттів допоможе полоскання ротової порожнини розчином питної соди кожні 15 хвилин. Посилення болю є приводом повторного звернення до лікаря. Повне загоєння рани на місці видаленого зуба, як правило, відбувається через півтори – два тижні.

Просте видалення постійного зуба

Просте видалення постійного зуба – це безболісна операція, яка займає лише кілька хвилин і виконується на тих зубах, коронки яких досить добре візуалізовані і можуть бути міцно зафіксовані спеціальними інструментами, наприклад, щипцями. Операція витягання зуба з альвеоли відбувається під місцевою анестезією або (в окремих випадках) загальним наркозом. При цьому застосовуються інструменти, за допомогою яких його можна злегка розхитати (для порушення цілісності тканин пародонту) і вирвати.

Складне видалення постійного зуба

Складне видалення постійного зуба проводиться висококваліфікованим хірургом стоматологом з великим досвідом і потрібно, якщо зуб прорізався в повному обсязі або розвивається неправильно, якщо його корінь викривлений або зламаний і в деяких інших випадках. Видалення постійного зуба вважається складним, якщо для цього потрібен додатковий розтин слизової оболонки і кісткової тканини, із застосуванням спеціальних інструментів і медичних препаратів.

Атипове видалення зуба

Атипове видалення зуба застосовується якщо звичайну процедуру з видалення провести неможливо, дістопірованних або Ретінірованние (прорізався в повному обсязі або зовсім не може цього зробити). Через підвищену травматичності ребілітаціонний період триває довше звичайного. Особливо часто проводиться атиповий видалення зубів мудрості, якщо вони розташовані в альвеолярному відростку неправильно, мають труднощі при прорізуванні. Восьмі зуби, також видаляють як планової операції для запобігання ускладнень з ними в майбутньому. Під керівництвом кваліфікованого лікаря стоматолога, операція з видалення зуба проходить безболісно і без ризику для здоров’я.

Основні показання до проведення атипового видалення зуба:

  • Дефіцит місця в зубній дузі при прорізуванні;
  • Непрохідні кореневі канали в складних за формою коренях зубів;
  • Відсутність доступу до зуба пораженнним карієсом, пульпітом або пеіодонтітом;
  • Інші стоматологічні проблеми.

ВИДАЛЕННЯ ЗУБІВ — ЦІНИ

Видалення постійного зуба

600 грн

Видалення постійного зуба складне

1000 грн

Видалення постійного зуба атиповий

від 2200 грн

Видалення молочного зуба

400 грн