Стоматологія в Києві «NewDent»

+38 (044) 331 48 27
+38 (097) 927 58 93

Стоматологічна клініка NewDent

Часті питання і відповіді на них

Чи обов'язково користуватися ниткою для чищення зубів?

Користуватися зубною ниткою обов'язково, і бажано щодня, в іншому випадку скупчення зубного нальоту можуть викликати карієс, хвороба ясен. При чищенні зубною ниткою видаляється зубний наліт і частинки їжі в таких ділянках порожнини рота, куди зубній щітці не добратися.

Що робити, в разі травми зуба?

Видів травм буває багато, навіть в разі зламаного зуба постає питання, яка частина була зламана: коронковая частина або корінь. У будь-якому випадку треба прийти на прийом до лікарів-стоматологів нашої клініки, де вам зроблять все, щоб зберегти корінь і зуб в цілому. Якщо пошкоджену частину можна відновити, буде надана хірургічна допомога.

Що таке ендодонтичне лікування зубів? Болісно воно?

Ендодонтичне лікування зубів необхідно при пульпіті - запаленні пульпи, м'якої тканини всередині кореневого каналу. Сильний біль, реакції на тепло або холод, набряк, збільшення лімфатичних вузлів, зміна кольору зуба - все це характерні ознаки пульпіту. Сучасна стоматологія пропонує ефективні методи лікування зубів під місцевою анестезією не викликаючи хворобливих відчуттів.

Як зрозуміти, коли зуб треба вже видаляти, і коли ще можна лікувати ?

У більшості випадків, за допомогою сучасних методик і матеріалів стоматологія прагне зберегти зуб по максимуму. Хірургічна операція з видалення зуба, відбувається тільки в крайніх випадках:
— Гострий періодонтит;
— Відламана коронковая частина зуба;
— Остоміеліт щелепи.
Також зуби видаляють в тому випадку, якщо вони неправильно мул занадто пізно прорізалися і травмують ротову порожнину. Видаляють молочні зуби з хронічним пульпітом, пародонтит.

Болить зуб після пломбування каналу. Що робити?

Якщо біль сильна і триває більше тижня, то настійно рекомендуємо звернутися до свого лікаря. Важливо дотримуватися порад і рекомендацій вашого лікуючого лікаря і виконувати всі процедури, приймати всі рекомендовані стоматологом ліки. Як правило, через кілька днів дискомфорт зникне.

Що таке вкладки?

Так, дійсно, часто задають питання, що таке порцелянові вкладки — естетична стоматологія, протезування? Вкладка служить для відновлення коронки зуба. По суті, порцеляновий вкладка — це пломба, але виготовляється вона в зуботехнічній лабораторії за зліпком, як протез, і кріпиться в каріозної порожнини на спеціальний цемент. Вкладка — це дійсно явище на стику двох напрямків — естетичної стоматології та мікропротезування.

Коли з'являються зуби мудрості?

Зазвичай зуби мудрості ріжуться між 16 і 27 роками, іноді — пізніше. Процес прорізування може бути досить тривалим. Тому симптоми запалення, якщо воно є, будуть довго вас турбувати.

Скільки має бути в середньому візитів до стоматолога?

Від двох разів на рік, як мінімум.

Видаляти нерв чи ні при протезуванні?

У яких випадках необхідно депульпувати зуб за абсолютними показниками:
— Глибокий карієс;
— Нахил зуба або його переміщення;
— Карієс кореня;
— Велика пульпарная камера (великий обсяг «нерва »; при обтачивании зуба дуже високий ризик його пошкодження);
— Низькі клінічні коронки (при цьому з-за малої площі фіксації можливі часті расцементіровка протеза, а в депульповані зубі протез додатково можна зафіксувати за допомогою внутріканальних штифтів).

З усього вищесказаного напрошується висновок, що є ситуації, коли видаляти «нерв» не обов'язково, але стоматологи все-таки вважають за краще протезувати на «мертвих» зубах. В процесі препарування може відбуватися локальний перегрів кукси зуба і термічний опік пульпи, механічне подразнення через дентинні канальці, її інфікування. На кінцевому етапі, коли готовий протез цементується на зубах, можливий негативний токсичний вплив фіксуючого цементу. Все це може привести до запалення пульпи і її загибелі. Все це не є «система», але при великих обсягах протезування лікарі вважають за краще уникати подібних ризиків, депульпіруя опорні зуби.

Ставити штифт чи ні?

Потрібно. Справа вся в тому, що "мертві" (депульповані) зуби втрачають вологу і стають кілька більш крихкими (в нормі підтримку водно-сольового балансу зуба здійснюється через слину і через пульпу ( "нерв"); коли останній видаляють, то через нестачу харчування відбувається дегідратація зуба). Отже, постановка внутріканального штифта дозволяє перерозподілити частину жувального навантаження зі стінок зуба на штифт. Це є профілактикою отлома стінок зуба і також покращує фіксацію пломби. Особливо це актуально в сильно зруйнованих зубах, коли площі залишилися стінок мало для надійного прикріплення пломби. У цьому випадку саме штифт забезпечує довговічність проведеного лікування.

Навіщо вирівнювати "криві" зуби. Тільки лише для краси?

Ні не тільки. Зубощелепні деформації є причиною:
— дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба, яка може призводити до появи головних болів;
— перевантаження зубів ранньої їх втратою;
— висунення і посилення деформації аж до блокування деяких рухів нижньої щелепи при відсутності адекватного навантаження на зуб або групу зубів;
— розвитку карієсу (через скупченість зубів ускладнюється їх гігієна і підвищується ризик розвитку каріозної хвороби);
— розвитку гінгівіту і пародонтиту (неправильне положення зубів призводить до погіршення гігієни та порушення мікроциркуляції в яснах);
— підвищеної стертості зубів;
— появи проблем з желуочно-кишковим трактом внаслідок неповноцінного пережовування їжі;
— неможливості протезування або значного погіршення зовнішнього вигляду протеза.