Пародонтологія

Стоматологія в Києві «NewDent»

+38 (044) 331 48 27
+38 (097) 927 58 93

Пародонтологія

Профілактика і лікування патологій пародонту. Ефективні методи лікування захворювань гінгвіта, пародонтиту та інших запальних захворювань ясен в клініці «NewDent»

Стоматологічна клініка NewDent

Пародонтологія в Києві

захворювання ясен

Пародонтологія займається профілактикою і лікуванням патологій пародонту. До пародонту ставляться органи і тканини, які розміщені навколо зуба - ясна, кісткова тканина, в якій розташований корінь зуба і зв'язковий апарат зуба. Гінгвіт, пародонтит і інші запальні захворювання ясен зазвичай супроводжуються больовими відчуттями, неприємним запахом з рота, розхитування зубів, кровоточивість ясен. На сьогоднішній день захворюваннями пародонту страждає 90% населення, тому лікування захворювань ясен в стоматології приділяється дуже велика увага.

Ознаки захворювань пародонту:

  1. Кровоточивість ясен
  2. Неприємний запах з рота
  3. Набряклість і почервоніння ясен
  4. Рухливість зубів

Причини захворювань пародонту:

- зубний наліт і зубний камінь, який містить в собі бактерії, які виробляють токсини, спрямовані на руйнування ясна;
- старі пломби, пломби, які мають нависають краю, відколи й погане крайове прилягання;
- наявність каріозних порожнин;
- неправильне харчування;
- куріння;
- патологічний прикус;
- неправильне протезування зубів;
- захворювання серцево-судинної системи;
- ендокринні порушення.

Поширені захворювання ясен:

Гінгівіт - початкова стадія запалення ясен, викликане несприятливою дією загальних і місцевих факторів і найчастіше супроводжується кровотечею і почервонінням без порушення цілісності зубодесневого з'єднання.
Стоматологи радять на початковій стадії гінгівіту протягом тижня полоскати рот розчином хлоргексидину, щоб зняти запалення і якщо процес пошириться глибоко, то лікування доведеться здійснювати в кабінеті стоматолога.

захворювання ясен

Пародонтит - як наслідок несвоєчасного лікування гінгівіту. При пародонтиті йде запальний процес усіх навколишніх тканин зуба, з'являються пародонтальні кишені, а також можливо розхитування і навіть втрата зубів.
По тяжкості перебігу пародонтит поділяють на 3 ступені: легка, середня і важка:
При легкому ступені пародонтиту у пацієнта відзначається неприємний запах з рота, свербіння в яснах і поява пародонтальних кишень.
При середньої тяжкості з'являються сильні болі в уражених зубах і яснах, між зубом і яснами кишені поглиблюються і з'являються вже кісткові кишені.
насамперед при пародонтиті потрібно обробити пародонтальні кишені, очистивши їх від мертвих тканин і мікробів. Також проводиться видалення зубного каменю і ретельна санація порожнини рота, а після цього призначають полоскання для знезараження порожнини рота і зміцнення ясен.

Апарат "Вектор" - спеціальне ультразвуковий пристрій, яке ефективно прибирає запалення в мало доступних раніше місцях і створює умови для зміцнення зуба в яснах. За допомогою ультразвукових коливань створюється зона, в якій гинуть патогенні бактерії, а найдрібніші частинки очищає порошку полірують поверхню кореня. Кишені інтенсивно промиваються водою, значно скорочується кількість мікроорганізмів в них. Для лікування гінгвіта і пародонту цей апарат є дійсно незамінним.

Пародонтоз - рідкісне системне захворювання пародонту, не пов'язане із запальними процесами. Його часто плутають з пародонтитом, але при пародонтозі відбувається безвоспалітельное руйнування тканин пародонту, яке призводить до втрати зубів. При пародонтозі відбуваються дистрофічні зміни тканин пародонту.
Ознаки пародонтозу: відсутність запалення та кишень; оголення шийок зубів, а потім і коренів зубів; зниження висоти міжзубних перегородок; захворювання серцево-судинної системи, ендокринні, обмінні порушення.
Нажаль ефективних методів лікування пародонтозу поки не існує, зазвичай лікарі намагаються зменшити підвищену чутливість зубів, а також зміцнити зуби за допомогою шинування. На щастя, це захворювання досить рідкісне, і зустрічається лише у 2-3% людей.

Лікування гінгівіту і пародонтиту

Головне в лікуванні гінгівіту і пародонтиту - ретельно стежити за гігієною порожнини рота, а також використовувати зубну нитку і різні ополіскувачі. Без цього заходу будь-яке лікування буде неефективним і не дасть результатів.
При виявленні перших ознак запалення чи кровоточивості ясен можна вжити заходів самостійно, часто ясна кровоточать просто від ослаблення імунітету або будь-яких стресів. У подібному випадку може допомогти використання різних зубних паст і бальзамів-ополіскувачів для зміцнення ясен. Однак стоматологи все одно рекомендують в таких випадках звертатися до фахівців.

Лікування захворювань пародонту в нашій клініці

На сьогоднішній день лікування таких захворювань можливо. В першу чергу важливо прибрати причини захворювання, про які ми писали вище, ліквідувати вогнище інфекції.
Лікар - пародонтолог проводить ретельну діагностику пародонту.
Проводиться професійна гігієна порожнини рота, а також проводиться індивідуальний підбір засобів гігієни.
Далі ми приступаємо до важливих етапів лікування. Залежно від тяжкості захворювання і стану пародонту лікар-пародонтолог визначає метод лікування.

Методи лікування захворювань пародонту в клініці «New Dent»

  1. Зкритий кюретаж
  2. Відкритий кюретаж пародонтальних кишень
  3. Вектор - терапія  (детальніше...)
  4. Супутня медикаментозна терапія, яка полягає в призначенні антибактеріальних препаратів, вітамінів і т.д.

Пародонтологія — ціни

Назва послуги Ціна
Терапія системою "Vector"1500 грн
Закритий кюретаж (одна щелепа)400 грн
Закритий кюретаж (один зуб)80 грн
Відкритий кюретаж200 грн