Кюретаж - лікування ясен

Стоматологія в Києві «NewDent»

+38 (044) 331 48 27
+38 (097) 927 58 93

Кюретаж - лікування ясен

Кюретаж пародонтальних кишень - одна з обов'язкових і ефективних процедур при лікуванні захворювань ясен

Стоматологічна клініка NewDent

Кюретаж - лікування ясен

Захворювання ясен

Захворювання ясен є однією з найбільш зустрічаються проблем в стоматології. Кюретаж пародонтальних кишень - процедура, яка проводиться при лікуванні ясен.
Лікування захворювань пародонту - це цілий комплекс процедур, спрямованих на усунення причин захворювання та рецидивів захворювання в майбутньому, і однією з обов'язкових і ефективних процедур при лікуванні захворювань ясен є - кюретаж пародонтальних кишень.

Пародонтальні кишені - це поглиблення у вигляді щілини, яке знаходиться між яснами і зубом. У пародонтальному кишені поступово накопичуються залишки їжі, наліт, який містить патогенні мікроорганізми.

Кюретаж - очищення вмісту пародонтальних кишень з метою ліквідації вогнища запалення ясен і основним показанням для провіденіея кюретажа є пародонтит середнього ступеня (наявність пародонтальних кишень глибиною 4-5 мм). На відміну від професійного чищення зубів при проведенні процедури кюретажа видаляються не тільки зубні відкладення, але і патологічно змінені тканини пародонтального кишені, мікроорганізми і продукти їх життєдіяльності. Також, проведення кюретажу необхідно перед хірургічним втручанням, оскільки інфекція в ясенних кишенях під час операції може продовжити загоєння або навіть призвести до невдалого результату.
У нормальному стані глибина пародонтальної кишені не перевищує 3 мм, що без проблем дозволяє очистити його в процесі щоденної гігієни порожнини рота. Якщо глибина кишені перевищує 3 мм - це вже є симптомом захворювання. Така глибина кишені веде до накопичення в ньому зубного каменю, який вже неможливо вичистити самостійно і в такому випадку потрібно обов'язковий кюретаж пародонтальних кишень

Показання до кюретажу пародонтальних кишень:

— Патологічна глибина пародонтальної кишені (більше 3 мм);
- Рясні відкладення зубного нальоту і зубного каменю;
- Запалення і кровоточивість ясен;
- Виділення гною з пародонтальних кишень;

Заболевания десен

Кюретаж пародонтальних кишень позбавляє зуби від відкладень, видаляє патологічні тканини пародонтального кишені (грануляційної тканини, частинки розм'якшеного цементу і т.д.) і продукти їх розпаду.
В залежності від глибини патологічних пародонтальних кишень і характеру втручання лікаря-стоматолога виділяють 2 виду процедури.

Закритий кюретаж пародонтальних кишень

Закритий кюретаж пародонтальних кишень - проводиться, якщо глибина кишень не більш як 5 мм. Процедура проводиться без хірургічного розтину ясна і включає в себе наступні етапи:

 1. Діагностику стану ясен, заповнення пародонтальной карти пацієнта;
 2. Професійна гігієна порожнини рота;
 3. Проведення місцевої анестезії. Найчастіше процедура наскільки безболісна, що анестезія не потрібна;
 4. Очищення патологічних пародонтальних кишень за допомогою спеціальних кюрет Грейсі без порушення цілісності ясенний тканини;
 5. Полірування коренів зубів.

Як правило, після першого кюретажа пародонтальних кишень йде запалення і кровоточивість ясен, зменшується глибина кишень. Таку процедуру слід проводити 1 раз на пів року.

Відкритий кюретаж пародонтальних кишень

Відкритий кюретаж пародонтальних кишень проводиться досвідченим лікарем-хірургом тоді, коли глибина пародонтальних кишень перевищує 5 мм. Обов'язково має на увазі хірургічне розсічення ясна і включає в себе наступні етапи:

 1. Діагностика стану ясен, заповнення пародонтальной карти;
 2. Попередня професійна гігієна порожнини рота;
 3. Проведення місцевої анестезії;
 4. Розсічення ясна для гарної візуалізації і для полегшення доступу до пародонтальних кишень;
 5. Очищення патологічних кишень за допомогою особливих інструментів;
 6. Внесення в вичищений від грануляцій та каменю дефект остеопластіческого матеріалу для стимуляції росту кісткової тканини в кістковому дефекті, який утворився в результаті захворювання;
 7. Ушивання ясна.

За допомогою таких процедур, як закритий і відкритий кюретаж патологічних пародонтальних кишень можливо досягти повної ремісії. Якщо пацієнт дотримується всіх призначення і рекомендації лікаря.

Кюретаж - лікування ясен — ціни

Назва послуги Ціна
Закритий кюретаж (один зуб)80 грн
Закритий кюретаж (одна щелепа)400 грн
Відкритий кюретаж200 грн